Horolezectví, alpinismus, vysokohorská turistika, turistika v horách, zajištěné cesty, expedice, skialpinismus, freeride, bike&hike, MTB ...

Glockner Camp 2009

Glockner Camp 2009

Milí účastníci Glockner Campu, děkujeme Vám, že jste se rozhodli vystoupit na nejvyšší vrchol Rakouska právě v rámci prvního ročníku naší akce. Věříme, že svěřit se do rukou těch nejpovolanějších – horských vůdců z Kalsu – vnímáte jako dobré rozhodnutí. Už sám výstup přes ledovec a po zasněžené skále do sedla Adlersruhe, kde stojí chata Erzherzog Johann Hütte, nebyl jednoduchý. Cesta na vrchol potom vyžadovala i kus odvahy a jisté zkušenosti s pohybem na skále. Každý, koho neodradily pesimistické předpovědi počasí a v sobotu v 6 hodin ráno vyrazil na túru, si zaslouží uznání. Pevně věříme, že díky obratu počasí doslova z říše snů jste si z Glockneru odvezli to, pro co jste na camp přijeli – nezapomenutelné zážitky. Výhledy jsme měli díky předchozím dešťům a ochlazení skutečně mimořádné. Chatař z našeho velmi příjemného a štědrého base campu – Stüdlhütte – prohlásil, že taková viditelnost bývá v létě pouze cca 2-3 dny. Takové štěstí jste si všichni vy, kdo jste i přes nepříznivé zprávy o vývoji počasí na chatu dorazili, nepochybně zasloužili! Nedělní túra s velmi zajímavým komentářem průvodce NP Vysoké Taury, při níž jsme viděli několik vzácných druhů rostlin a živočichů (vč. kozorohů), byla tou nejhezčí tečkou za letošním Glockner Campem. Redakce lidé&HORY vám přeje pěkné babí léto a těší se na viděnou třeba na Smíchovském festivalu alpinismu (20. – 22. 11.) nebo na Snow Campu.

 

Více fotek najdete v galerii v levém sloupci s novinkami (ZDE).

Komentáře
Přidat Nový
Přidat komentář
Jméno:
Email:
 
Web:
Název:
 
:D:):(:0:shock::confused:8)
:lol::x:P:oops::cry::evil::twisted:
:roll::wink::!::?::idea::arrow:
 
Please input the anti-spam code that you can read in the image.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."


Banner
Anketa

Jak se vám líbí nová lepená vazba (V2) časopisu lidé&HORY?
» Výsledky

Aktuální číslo 2/2016


Pro více informací klik na titulku...

 

ZA CESTAMI DO HOR DOPORUČUJEME:


Partneři časopisu

 

http://test.lideahory.cz/images/partneri/02_prosport.gif

Výroba a distribuce outdoorové výstroje a výzbroje
vše pro skialpinisty a horolezce

 

 

Jsme hlavním mediálním partnerem

 


Jsme mediálním partnerem / podporujeme